Wig Paliwa osiągnął rekordowe maksima

Analiza giełdowa tygodniowa 2-6.10.2017r.
Zarówno WIG jaki również WIG20 na otwarciu poniedziałkowej sesji zanotowały, dalszy wzrost względem poprzedniego tygodnia z pojawiającymi się wyraźnymi ciągłymi wzrostami kursów akcji poszczególnych indeksów, które trwały przez całą poniedziałkową sesję. W poniedziałek zanotowano wzrosty na poziomie do około 2486 pkt (Wig20) i 64644pkt w przypadku Wig . Które trwały tylko na poniedziałkowej i wtorkowej sesji, po czym w środę zanotowano lekką spadkową linią trendu, wraz z późniejszą stabilizacją i lekką tendencją spadkową do końca czwartkowej sesji. Piątek także powinna utrzymać się stabilna tendencja dla opisywanych indeksów. Niewątpliwie indeksy dobrze zareagowały na wiadomość o przeniesieniu Polski z koszyka krajów rozwijających się do rozwiniętych. Jednak ożywienie trwało tylko do końca wtorku, jednak w następnym tygodniu jeśli nie  wydarzy się nic niepokojącego oba indeksy powinny lekko zyskiwać na wartości lub odnotowywać stabilizację.
WIG PALIWA po chwilowej zapaści w ubiegłym tygodniu opisywany indeks w poniedziałek i wtorek powrócił do wzrostowego kursu przebijając swoje maksima na poziomie 8278 pkt. sprzed kilku tygodni, odnotowując 3 października tego roku rekordowe maksima 8312pkt. Później również lekko tracił na wartości, a w czwartek powrócił do wysokich wzrostów, wzrastając w ciągu 5 godzin o około 150pkt. W chwili obecnej Wig Paliwa jest na poziomie 8274pkt. Piątek dla opisywanego indeksu także powinien przynieść zadowalające oczekiwania w postaci testowania maksymalnego poziomu lub doprowadzić do jego przebicia.
WIG MOTO zaliczył w poniedziałek wyraźny spadek akcji, wraz z późniejszą dalszą spadkową lecz stabilną linią trendu do końca czwartkowej sesji. Trwające do ubiegłego tygodnia chwilowe wzrosty, które trwały w ubiegłym tygodniu, nie utrzymały się w tym tygodniu. WIG MOTO jedynie na chwilę odbił się od dna i dalej powrócił do wcześniejszego spadkowego trendu. W chwili obecnej jest na poziomie około 5295 pkt. Analizowany indeks sektorowy do końca piątkowej sesji powinien utrzymać stabilizację wraz z chwilowymi spadkami lub wzrostami, lecz z dalszą zauważalną spadkową linią trendu.
WIG NIERUCHOMOŚCI zaliczył w poniedziałek spadek akcji, wraz z przemiennymi wysokimi wzrostami lub spadkami do końca czwartkowej sesji. Z widoczną lekką tendencją spadkową, która jest nie do końca w dalszym ciągu do przewidzenia . Ta tendencja może jednak utrzymać się do końca piątkowej sesji, a nawet i przyszłym tygodniu.
WIG-CHEMIA od poniedziałkowej sesji zanotował widoczny spadek z późniejszą stabilizacją, po ubiegłotygodniowym ciągłym spadku. Jest to jak najbardziej zła wiadomość dla tego sektora, ponieważ po tygodniowym zachwianiu koniunktury w opisywanym sektorze, można zauważyć dalszy spadek koniunktury dla tego sektora, która pewnie utrzyma się także w piątek. Nawet przeniesienie Polski do krajów rozwiniętych nie wpłynęło dobrze na notowania dla tego sektora.
Większość analizowanych w tym tygodniu indeksów sektorowych, odczuła przyśpieszenie na początku tygodnia, niewątpliwie dzięki informacji z ubiegłego tygodnia, a precyzyjniej mówiąc w piątkowy wieczór. Kiedy to informacja dotarła do kraju, że Polska zostaje przeniesiona do grupy krajów rozwiniętych. W poniedziałek na warszawskiej giełdzie indeksy szybko po tej informacji szły w górę, wraz z zachwytem pojawiającym się wśród inwestorów, którzy nie przestawali inwestować praktycznie na warszawskim parkiecie do wtorku w większość indeksów i pojedynczych spółek. Później jednak ten zachwyt minął i zaczęły się pojawiać spadki już bardziej  widoczne od środowej sesji. Część analityków uważała że po tej informacji zachwyt wśród inwestorów szybko minie, i tak się niestety stało. Lecz może w następnym tygodniu koniunktura ulegnie polepszeniu i znów zobaczymy wzrosty na warszawskim parkiecie. Jeśli przyszły tydzień nie przyniesie nic niepokojącego.

W analizowanych wyżej w większości indeksach sektorowych nie widać w nachodzących kilku tygodniach, wysokiego potencjału do zysków dla inwestorów w krótkim horyzoncie czasu. Jedynie potencjał do zysków w krótkim okresie czasu występuje w Wig Paliwa (do kilku dni lub tygodnia co najwyżej 2 tygodni). Ale nie jest to takie pewne i być może inwestorzy zaczną sprzedawać udziały z tego sektora co było już zauważalne wczoraj przed zamknięciem sesji.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Analiza giełdowa 18.09.2017r.

Analiza giełdowa z dnia 28.08.2017

Analiza giełdowa tygodniowa 03-07.07.2017r.