Spadki tygodniowe i wsparcie Wig20

Analiza giełdowa tygodniowa 25-29.09.2017r.

Zarówno WIG jaki również WIG20 na otwarciu poniedziałkowej sesji zanotowały dalsze spadki z późniejszą ciągłą linią trendu spadkowego kursów akcji poszczególnych indeksów, które trwały do czwartku. Wzrosty opisywanych obu indeksów kontynuują straty ubiegłotygodniowe. Piątek także powinna utrzymać się stabilna tendencja dla opisywanych indeksów. Spadki obu indeksów są spowodowane stratami prawie połowy spółek notowanych na warszawskiej giełdzie która jest zauważalna wyraźniej od poniedziałku  po wygranych wyborach w Niemczech po raz kolejny przez Angele Merkel.
WIG BANKI rozpoczął poniedziałkową sesję z dalszą spadową linią trendu, która utrzymywała się od kilku tygodni. Lecz w ubiegłym tygodniu zaliczyła mocną, wyraźną linię trendu wzrostowego. Jednak jak wcześniej było prognozowane we wcześniejszych analizach, WIG Banki, znowu zaczął nurkować w dół i odnotowuję ciągłe spadki od początku tygodnia, wraz z ciągłą linią trendu. Od początku poniedziałkowej sesji zanotowano wysokie spadki, które utrzymały się do końca czwartkowej sesji. W piątek na otwarciu widać dalsze ożywienie, które powinno skutkować lekkim wzrostem. Dodatkowo na niekorzyść dla tego indeksu sektorowego wpłynęła sytuacja związana z odrabiającymi walutami obcymi wobec złotówki.
W obecnej chwili pod względem technicznym opisywany wyżej indeks sektorowy jest testowany na poziomie 7392pkt,  i jest niestety duża szansa, że dojdzie nawet do 7200pkt. Oznaczając zbliżenie się do granic swoich kilkutygodniowych minimów.
Podobny scenariusz jak wig Banki Wig i Wig 20 ukazuje WIG GÓRNICTWO utrzymywał stabilną sytuację wraz z ciągłym spadkiem przez cały tydzień. Która twa od przeszło 2 tygodni. Ta tendencja może utrzymać się do końca piątkowej sesji. Odrabiający dolar do polskiej złotówki przy wzrostowych cenach surowców, powoduje bessę dla tego indeksu sektorowego. Największymi wzrostami cieszą się z opisywanego sektora spółki JSW oraz KGHM.
WIG Energetyka niezmiennie, także od kilku tygodni zalicza ciągłe spadek. Nie jest on jednak tak znaczący ja w przypadku notowań Wig i Wig Banki, lecz ciągły i stabilny. Tak też i było w poniedziałek dalszy spadek akcji, wraz z późniejszą ciągłą spadkową linią trendu do końca czwartkowej sesji. Ta tendencja może utrzymać się do końca piątkowej sesji. W ostatnich miesiącach opisywany sektor praktycznie, ciągle zyskiwał na wartości.

Na otwarciu poniedziałkowej giełdy WIG LEKI utrzymywał dalszą tendencję wzrostową notowania względem, zamknięcia notowań z poprzedniego tygodnia na poziomie około 6000pkt. Od poniedziałku zanotowano wzrostową, stabilną linie trendu, która utrzymała się o końca czwartkowej sesji. Jednak w czwartek przez chwilę zanotowano chwilowy widoczny spadek, wraz z późniejszym powrotem do notowań z otwarcia porannej czwartkowej sesji. Ta tendencja może utrzymać się do końca piątkowej sesji. Na korzyść branży farmaceutycznej w obecnym miesiącu po części wpływa jesienny czas i pogoda, a wraz z nią większe zapotrzebowanie na leki.
Odrabiające waluty obce wobec złotówki, wzrost cen surowców w tym węgla niezbyt dobrze wpłynęła na polską giełdę w tym tygodniu. Analogicznie wzrost cen węglą powinien dobrze wpłynąć na sektor górniczy  jednak tak się nie stało. Jedynie co jest uzasadnione w takim przypadku źle wpłynął na sektor energetyczny, który w większości opiera się na wytwarzaniu energii elektrycznej z węgla.
ps. Następna analizę opublikuję w we wtorek lub w środę, zachęcam do komentowania i odwiedzania mojego bloga.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Analiza giełdowa 18.09.2017r.

Analiza giełdowa z dnia 28.08.2017

Analiza giełdowa tygodniowa 03-07.07.2017r.