Analiza giełdowa 18-22.09.2017r.


Zarówno WIG jaki również WIG20 na otwarciu poniedziałkowej sesji zanotowały, dalszą stabilizację względem poprzedniego tygodnia z pojawiającymi się chwilowymi spadkami lub wzrostami kursów akcji poszczególnych indeksów, które trwały przez całą poniedziałkową sesję. W poniedziałek zanotowano wzrosty na poziomie około 2520 pkt. Które trwały tylko przez chwilę na poniedziałkowej sesji, po czym w środę zanotowano lekką spadkową linią trendu, wraz z późniejszą stabilizacją i lekką tendencją spadkową do końca czwartkowej sesji. Piątek także powinna utrzymać się stabilna tendencja dla opisywanych indeksów.
WIG PALIWA po 6 tygodniach wysokich wzrostów i zanotowania w ubiegłym tygodniu swoich maksimów na poziomie 8278 pkt. rozpoczął poniedziałkową sesję ze stabilną linią trendu, która utrzymała się do końca czwartkowej sesji. Piątek dla opisywanego indeksu także powinien przynieść stabilną sytuację.
Na otwarciu poniedziałkowej giełdy WIG GÓRNICTWO nie utrzymał dalszej tendencji wzrostowej notowania względem, zamknięcia notowań z poprzedniego tygodnia oraz trwającej od 6 tygodni jednolitych wzrostów. Od poniedziałku zanotowano spadkową, stabilną linie trendu, która utrzymała się o końca wtorkowej sesji. Spadek zanotowano na poziomie 100 pkt. Czwartek przyniósł dalsze spadki dla opisywanego indeksu o dalsze 100 pkt. W tym tygodniu indeks WIG GÓRNICTWO odnotował tegoroczne maksima, przebijając opór na poziomie 5100 pkt. Ta tendencja może utrzymać się do końca piątkowej sesji. Drożejący węgiel oraz większe zapotrzebowanie w nadchodzącym okresie, nie przyczyniły się do wzrostu notowań w tym tygodniu. W tym tygodniu spadki cen innych surowców na świecie w tym: miedzi, srebra, przyczyniły się w głównej mierze do spadków. Głównie na niekorzyść dla spółki KGHM ze względu na wydobycie powyższych surowców. Jednak w najbliższym czasie WIG GÓRNICTWO może dalej powrócić do trendu z przed kilku tygodni, i odnotowywać wzrosty, a nawet przebić tegoroczne maksimum.
WIG MOTO zaliczył w poniedziałek wyraźny spadek akcji, wraz z późniejszą dalszą spadkową linią trendu do końca czwartkowej sesji. Trwające do ubiegłego tygodnia wzrosty, które trwały przez 2 tygodnie, nie utrzymały się w tym tygodniu. WIG MOTO jedynie na chwilę odbił się od dna i dalej powrócił do wcześniejszego spadkowego trendu. W chwili obecnej jest na poziomie około 5315 pkt. Analizowany indeks sektorowy do końca piątkowej sesji powinien utrzymać stabilizację wraz z chwilowymi spadkami lub wzrostami, lecz z dalszą zauważalną spadkową linią trendu.
WIG NIERUCHOMOŚCI zaliczył w poniedziałek dalszy wzrost akcji, który trwa o kilku tygodni wraz z późniejszą stabilizacją z przemiennymi wzrostami lub spadkami do końca czwartkowej sesji. Z widoczną lekką tendencją spadkową, która nie powinna długo się utrzymać. Ta tendencja może jednak utrzymać się do końca piątkowej sesji. Najwidoczniej opisywany indeks sektorowy odbił się od dna w dniu 14 sierpnia i zalicza wciąż jednak wielkie wzrosty. Jednym z powodów który może wpływać na obecną sytuację w opisywanym indeksie sektorowym, jest rządowy program dotyczący mieszkań tzw. Mieszkania na wynajem od Państwa Polskiego.
Od początku września Wig BANKI odnotowuje praktycznie ciągły spadek. W ubiegłym tygodniu na krótko odbił się od dna, po czym na rozpoczęciu poniedziałkowej sesji, powrócił do spadkowej linii trendu się od kilku tygodni. Lecz w ubiegłym tygodniu zaliczyła mocną, wyraźną linię trendu spadkowego. Jednak jak wcześniej było prognozowane we wcześniejszych analizach, WIG BANKI, znowu zaczął odnosić straty i odnotowuję ciągłe zyski od początku tygodnia, wraz z ciągłą linią trendu. Od początku poniedziałkowej sesji zanotowano wysokie wzrosty, które utrzymały się do końca czwartkowej sesji. Dodatkowo na niekorzyść dla tego indeksu sektorowego wpłynęła sytuacja związana z niepewną sytuacją dotyczącą osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Odnośnie ustawy która trafiła do sejmu, napisaną przez Prezydenta RP. W nadchodzących dniach o losach ustawy zdecydują posłowie w sejmie. WIG BANKI nadal może tracić, lecz po jakimś czasie znów powinien odbić się od spadkowego dna i wrócić do wzrostów z lipca i sierpnia. Osoby posiadające walory w opisywanym indeksie sektorowym powinny wstrzymać się ze sprzedażą na późniejszy termin, a chcący kupić akcję w opisywanym indeksie, powinni poczekać na uspokojenie sytuacji związanej z dalszymi losami nad „Ustawą Frankową”.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Analiza giełdowa 18.09.2017r.

Analiza giełdowa z dnia 28.08.2017

Analiza giełdowa tygodniowa 03-07.07.2017r.